Pages Navigation Menu

eurokontakty: opinie - nowe chwilówki bez bik i krd przez internet

Pieniądz w sieci

Pieniądz w sieci

Największy problem z realną waluta jest taki, że niestety jest mocno podana na wpływ… polityków. Tak naprawdę kurs zwykłego pieniądza jest łatwy do sterowanie. Kolejnym p[problemem jest zamknięcie obiegu pieniądza w centralnym systemie bankowym. W przypadku, gdy któryś z banków padnie, niektórzy maga mieć problem z odzyskaniem tzw. twardej waluty.

Waluta zdecentralizowana

Jednym z remedium na takie działanie są kryptowaluty. Co to są kryptowaluty? Zależy pod jakim aspektem będziemy je rozpatrywali. Zwane są pieniądzem przyszłości, wirtualnym pieniądzem, Często mówi się o kryptowalutach jako zdecentralizowanym systemie księgowym o umownych jednostkach płatniczych. Zobacz https://cryptotoq.pl/
Kryptowaluty są to wirtualne, umowne jednostki, nie posiadające fizycznej formy, za które można płacić za określone dobra. Spełnia więc definicję pieniądza, a ze względu na obecność jedynie w globalnej sieci jest to pieniądz wirtualny.
Do weryfikacji i zatwierdzania transakcji kruyptowaluty wykorzystują technologię kryptografii, czyli zaprzęgają naszą kochana królową nauk – matematykę do szyfrowania informacji.
Transakcja, czyli odpowiednik przelewu, odbywa się bezpośrednio pomiędzy zainteresowanymi, a rejestr i baza danych dostępna jest publicznie. To właśnie jest największa różnica pomiędzy pieniądzem realnym a kryptowaluta. Mimo, że w zasadzie oba maja tylko wartość umowną, do wykonania transakcji pomiędzy dwoma podmiotami potrzeba pośrednika – banku. W przypadku kryptowaluty – nie.