Pages Navigation Menu

eurokontakty: opinie - nowe chwilówki bez bik i krd przez internet

Pies czy kot?

Pies czy kot?

W polskich domach od lat już dostrzec możemy tendencję do tego, by zamieszkiwać ze zwierzętami. Do tych, które najczęściej wybieramy do swoich mieszkań należą przede wszystkim koty oraz psy. Jednak które zwierzę jest lepsze? O to sprzeczamy się już od wielu lat.

Nie łatwo jest odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest mieć w domy kota czy psa. Zarówno jedno, jak i drugie zwierzę posiada wiele zalet i cudownych cech, z których nie chcemy nigdy rezygnować. W naszych mieszkaniach coraz częściej pojawiają się już nie tylko pojedynczo zwierzęta, ale chętnie otwieramy swoje domostwa na dwa czy trzy zwierzaki. Co najczęściej wybieramy?
Wśród wielu zalet, jakie posiada pies czy kot najważniejszą są dla wielu z nas ich oddanie, zaangażowanie i przyjaźń. W tym jednak bez wątpienia królują psy. Nie można jednak powiedzieć, by koty nie miały żadnych zalet. Jak pokazują liczne badania, wpływ kota na psychikę człowieka jest wprost nieoceniony. Jednocześnie, kot wymaga nieco mniej naszego zaangażowania. Pies to jednak spore obowiązki, jak choćby konieczność wychodzenia z psem na spacery, co nie każdemu odpowiada.

Więcej na https://petportal.pl