Pages Navigation Menu

eurokontakty: opinie - nowe chwilówki bez bik i krd przez internet

Łatwo założyć firmę w Anglii – otworzenie firmy w UK

Łatwo założyć firmę w Anglii – otworzenie firmy w UK

Emigracja dla wielu osób to m. in. własna działalność gospodarcza poza granicami rodzinnego kraju. Na taką formę zarabianie pieniędzy decyduje się coraz więcej emigrantów. Znaczna ich grupa przebywa w Wielkiej Brytanii. Jak wygląda otworzenie firmy w Anglii?

Cały proces jest dużo mniej skomplikowany, niż procedury przez jakie trzeba przejść zakładając swoją firmę w Polsce. Popularną formą własnej działalności gospodarczej jest samozatrudnienie. By taka firma zaczęła istnieć i mogła zarabiać pieniądze w Wielkiej Brytanii wystarczy o rozpoczęciu działalności poinformować odpowiedni urząd. Można to zrobić osobiście dzwoniąc pod odpowiedni numer telefonu. Można też zlecić taką usługę dla biura zajmującego się księgowością, które dodatkowo posłuży w charakterze doradcy.

Trochę więcej czynności muszą wykonać osoby planujące otworzenie firmy w UK, która ma być spółką Limited. Jednak również w tym przypadku załatwienie formalności zajmie zaledwie kilka godzin, a zarabianiem pieniędzy firma będzie mogła zająć się w ciągu doby od rozpoczęcia procedury jej legalizacji. Pierwszy krok to złożenie wniosków rejestracyjnych do rejestru handlowego. Następnie należy zgłosić się do urzędu skarbowego w sprawie podatku dochodowego. Każdą z tych formalności można załatwić on line.