Pages Navigation Menu

eurokontakty: opinie - nowe chwilówki bez bik i krd przez internet

Właściwości powłoki ceramicznej na samochód

Właściwości powłoki ceramicznej na samochód

Czy kiedykolwiek myślałeś o nałożeniu powłoki ceramicznej na swój samochód? Czy popularne twierdzenia, że ​​chroni lakier Twojego samochodu, są prawdziwe? Czy to lepsze niż woskowanie i polerowanie? Jak wypada na tle zalet folii chroniącej lakier (PPF)? I czy naprawdę warto, biorąc pod uwagę cenę? Wiemy, że zadawałeś te pytania wiele razy tylko po to, by być bardziej zdezorientowanym niż wcześniej. Ilość sprzecznych informacji dostępnych w sieci może być czasami denerwująca. Dlatego postanowiliśmy usunąć je raz na zawsze. Dzisiaj przeprowadzimy Cię przez podstawy powłok ceramicznych do samochodów w car detailing.

Podstawy powłok ceramicznych

Rozumiemy. Chcesz, aby Twój samochód zawsze wyglądał pięknie i jesteś otwarty na wypróbowanie wszystkiego, co jest skuteczne i trwałe. Wypróbowałeś wszystkie podstawowe rzeczy, takie jak codzienne pranie i comiesięczne woskowanie, aby pozbyć się tych zadrapań, plam, brudu, brudu i innych. A jednak wracają następnego dnia z dodatkowymi zawirowaniami po całym praniu. Więc myślisz o czymś innym. Rozwiązanie, które sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał niebiańsko każdego dnia przy niewielkiej regularnej konserwacji. Coś, co jest jednorazową aferą przeciwko zagrożeniu chemicznego trawienia i utleniania: nakładasz to, a potem zapominasz o tym na lata.

Co to jest powłoka ceramiczna?

Przemysłowa powłoka ceramiczna to roztwór polimeru chemicznego, który jest nakładany na zewnętrzną część pojazdu w celu ochrony przed zewnętrznym uszkodzeniem lakieru. Zazwyczaj nakładany ręcznie, łączy się z lakierem samochodu i tworzy dodatkową hydrofobową warstwę ochronną. Dzięki temu chemicznemu wiązaniu i powstaniu nowej warstwy, fabryczny lakier samochodu pozostaje nienaruszony.

Podczas gdy wielu entuzjastów motoryzacji, a nawet detalistów uważa, że ​​jest to alternatywa dla przezroczystego biustonosza (folia chroniąca lakier), w rzeczywistości powłoka ceramiczna jest alternatywą dla woskowania. Główną ideą jest zapobieganie pojawianiu się brudu, brudu i plam na lakierze i niszczeniu lakieru.

Powłoka ceramiczna, czasami nazywana również powłoką nanoceramiczną, jest trwałym lub półtrwałym rozwiązaniem Twoich zmartwień, w zależności od powłoki i rodzaju użytego polimeru. Dzięki swoim właściwościom chemicznym nie ulega rozkładowi w normalnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy lato. Ta powłoka to ceramiczna ochrona lakieru Twojego samochodu.

Zalety i korzyści powłoki ceramicznej

Weź wszystko, co zawiera związki chemiczne i patrzysz na sprężyste rozwiązanie. To samo dotyczy powłoki ceramicznej, która po nałożeniu jest trwała i łatwiejsza do czyszczenia. Poza oczywistymi, oto kilka innych powodów, aby zastosować go w swoim samochodzie:

  • Ochrona przed szkodliwymi promieniami UV. Możesz sobie tylko wyobrazić szkody, jakie szkodliwe promienie UV mogą wyrządzić lakierowi Twojego samochodu. Powłoka ceramiczna ochroni lakier Twojego samochodu przed utlenianiem, zapobiegając jego blaknięciu i matowieniu. Jest to absolutnie krytyczne, jeśli zaparkujesz samochód na zewnątrz.
  • Ochrona przed plamami chemicznymi. Plamy chemiczne powstające w wyniku kwaśnych zanieczyszczeń w powietrzu to kolejne potencjalne uszkodzenie samochodu. Powłoka zapobiegnie wiązaniu się tych zanieczyszczeń z farbą. Ponieważ zanieczyszczenie powietrza w mieście rośnie, powłoka ceramiczna może być ogromną ulgą.
  • Hydrofobowa natura, łatwość czyszczenia. Jeśli chodzi o woskowanie i inne rodzaje detali, mycie samochodu staje się bólem głowy. Dzięki powłoce ceramicznej nie musisz się martwić o zużycie polimeru. (Nawiasem mówiąc, usunięcie go całkowicie wymaga innego procesu obejmującego polerowanie i szlifowanie na mokro.) Nie tylko miesza się z lakierem Twojego samochodu, ale także odpycha wodę. Oznacza to, że cały brud i brud na bazie wody będzie spływał po powierzchni i ostatecznie zsunął się. Szybkie mycie strumieniem potem i masz nieskazitelny, ponadczasowy samochód.
  • Cukierkowy połysk. W tym miejscu pokochają estetykę wszyscy właściciele samochodów. Podobnie jak biustonosz samochodowy, powłoka ceramiczna również błyszczy i wnika w lakier Twojego samochodu. Nadaje Twojemu samochodowi lśniący wygląd, wydobywając to, co najlepsze z oryginalnego lakieru.